מקורות ועדכניות מפורטים בכל סוג חיסכון
בחיסכון ארוך טווח גם פערים שנראים קטנים יכולים להצטבר לאורך השנים לסכומים משמעותיים. בעמוד זה תוכלו להשוות בין הקרנות והמסלולים השונים לפי ביצועים לאורך זמן, דמי ניהול, מדדי סיכון ונתונים נוספים ולראות כיצד כל קרן עומדת ביחס למתחרות שלה.
תשואה גבוהה יותר לא אומרת בהכרח שקרן אחת טובה יותר מאחרת. מסלולים שונים יכולים לקחת רמות סיכון שונות ולהיות חשופים לנכסים שונים לחלוטין.
לכן ההשוואה הנכונה היא בין קרנות באותו סוג מוצר ובאותו מסלול. רק לאחר מכן כדאי להשוות תשואות, דמי ניהול, שארפ ושאר הנתונים.
התחילו בבחירת סוג המוצר ולאחר מכן בחרו את המסלול שמעניין אתכם. אם לא תבחרו מסלול מסוים, תוכלו לראות את המסלולים השונים בנפרד.
בתוך המסלול כדאי להסתכל קודם על הביצועים לאורך זמן ובעיקר על 3 ו־5 שנים ולא רק על השנה האחרונה. לאחר מכן, בהתאם לנתונים הזמינים במוצר, בדקו את דמי הניהול ואת מדדי הסיכון שמוסיפים מידע על הסיכון שנלקח בדרך להשגת התשואה.
את המיון בטבלה מבצעים בלחיצה על כותרת הטור הרצוי; לחיצה נוספת הופכת את סדר המיון. בתצוגת כרטיסים אפשר לבחור את המיון מעל התוצאות. במוצרים שבהם מוצג ממוצע השוק, תוכלו להיעזר בו כדי לראות כיצד כל קרן עומדת ביחס למתחרות שלה.
הנתונים בעמוד מבוססים על מאגרי המידע הרשמיים של רשות שוק ההון ומתעדכנים בהתאם לנתונים המתפרסמים במקור.
חשוב לזכור: תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד, ודמי הניהול שתשלמו בפועל עשויים להיות שונים מהנתונים המוצגים בהתאם למוצר, לגוף המנהל ולהסכם האישי שלכם.
מעדכנים את ההשוואה…
מעדכנים את ההשוואה…
מעדכנים את ההשוואה…
מעדכנים את ההשוואה…
מעדכנים את ההשוואה…
מעדכנים את ההשוואה…
הדירוג נועד לתת תמונה פשוטה של הביצועים היחסיים של הקרן מול קרנות אחרות באותו מסלול - ולא להשוות בין מסלולים שונים.
לכל אחת מתקופות התשואה מחושב אחוזון ביחס לקרנות האחרות בקטגוריה.
בקרן עם לפחות 5 שנות היסטוריה, הציון מורכב מ־50% מהביצועים ל־5 שנים, 30% מהביצועים ל־3 שנים ו־20% מהביצועים בשנה האחרונה.
ציון 80–100 מקבל 5 כוכבים, 60–79.99 ארבעה, 40–59.99 שלושה, 20–39.99 שניים ומתחת ל־20 כוכב אחד.
אם לקרן יש רק 3 שנות היסטוריה, הציון מחושב לפי 60% ל־3 שנים ו־40% לשנה, והדירוג מסומן בכוכבית. לקרן עם פחות משלוש שנות נתונים, לא ניתן דירוג.
כי דירוג הוגן צריך להשוות קרנות שלוקחות סיכון דומה ופועלות במסגרת דומה. לכן הדירוג מחושב רק מול קרנות אחרות באותה קטגוריה ובאותו מסלול.
מדד שארפ בוחן כמה תשואה הושגה ביחס לרמת הסיכון שנלקחה. ככל שהמדד גבוה יותר, התשואה שהושגה הייתה טובה יותר ביחס לתנודתיות בדרך.
לא. הכוכבים מסכמים את ביצועי העבר ביחס לקרנות דומות, אבל אינם יודעים מה מתאים לכם. כדאי לבדוק גם את המסלול, רמת הסיכון, דמי הניהול וצרכי החיסכון האישיים שלכם.
אלו תשואות מצטברות לאורך התקופה, ולא תשואה שנתית בכל אחת מהשנים. הן מאפשרות לראות כמה הקרן צברה לאורך זמן ולא להסתמך רק על השנה האחרונה.
בחיסכון ארוך טווח אין נתון אחד שמספר את כל הסיפור. השתמשו בטבלה כדי להשוות בין קרנות באותו מסלול, הסתכלו על הביצועים לאורך זמן לצד הסיכון ודמי הניהול, וכאשר הוא זמין השתמשו בדירוג כנקודת פתיחה להשוואה, לא כתחליף לבחירה שמתאימה לכם.
הנתונים מעודכנים ל־אוגוסט 2026
השוו בין פוליסות חיסכון לפי תשואה, דמי ניהול, תנודתיות, היקף נכסים וחלוקת נכסים.
אפשר לסנן לפי סוג מסלול וגוף מנהל, ולבחור בין טבלה לגרף.
| קופה | 12 חודשים | 3 שנים | 5 שנים | דירוג | דמי ניהול | נכסים | סטיית תקן | הצטרפות |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| כלל חברה לביטוח בע"מ מניות סחירכלל חברה לביטוח בע"מ | 31.7% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 0.4% | 413.24 מ׳ ש״ח | אין נתון | לאתר הגוף |
| מגדל מסלול מניות סחירמגדל חברה לביטוח בע"מ | 28.4% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | אין נתון | 1,058.87 מ׳ ש״ח | אין נתון | לאתר הגוף |
| הראל מסלול מניות סחירהראל חברה לביטוח בע"מ | 27.9% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 0.7% | 1,873.59 מ׳ ש״ח | אין נתון | לאתר הגוף |
| כלל חברה לביטוח בע"מ מניותכלל חברה לביטוח בע"מ | 26.7% | 80.2% | 75.6% | 0.8% | 4,594.13 מ׳ ש״ח | 12.0% | לאתר הגוף | |
| איילון חברה לביטוח בע"מ מניות סחיראיילון חברה לביטוח בע"מ | 24.9% | 62.0% | 62.5% | 0.7% | 352.75 מ׳ ש״ח | 15.8% | אין נתון | |
| איילון חברה לביטוח בע"מ מניותאיילון חברה לביטוח בע"מ | 24.4% | 83.0% | 84.4% | 0.7% | 1,013.43 מ׳ ש״ח | 11.1% | אין נתון |
כלל חברה לביטוח בע"מ
מגדל חברה לביטוח בע"מ
הראל חברה לביטוח בע"מ
כלל חברה לביטוח בע"מ
איילון חברה לביטוח בע"מ
איילון חברה לביטוח בע"מ
** אין עדיין מספיק נתונים לדירוג
הנתונים מעודכנים ל־אוגוסט 2026
השוו בין קופות גמל להשקעה לפי תשואה, דמי ניהול, תנודתיות, היקף נכסים וחלוקת נכסים.
אפשר לסנן לפי סוג מסלול וגוף מנהל, ולבחור בין טבלה לגרף.
| קופה | 12 חודשים | 3 שנים | 5 שנים | דירוג | דמי ניהול | נכסים | סטיית תקן | הצטרפות |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| הראל גמל להשקעה מניות סחירהראל פנסיה וגמל בע"מ | 34.5% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 0.5% | 1,413.3 מ׳ ש״ח | אין נתון | לאתר הגוף |
| כלל גמל לעתיד מניות סחירכלל פנסיה וגמל בע"מ | 31.6% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | אין נתון | 201.65 מ׳ ש״ח | אין נתון | לאתר הגוף |
| מיטב גמל להשקעה משולב סחירמיטב גמל ופנסיה בע"מ | 30.8% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 0.6% | 877.29 מ׳ ש״ח | אין נתון | לאתר הגוף |
| מגדל גמל להשקעה מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | 28.6% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 0.6% | 320.27 מ׳ ש״ח | אין נתון | לאתר הגוף |
| אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניותאינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | 26.8% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 0.7% | 24.6 מ׳ ש״ח | אין נתון | לאתר הגוף |
| אינפיניטי גמל להשקעה משולב סחיראינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | 26.4% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 0.6% | 58.27 מ׳ ש״ח | אין נתון | לאתר הגוף |
הראל פנסיה וגמל בע"מ
כלל פנסיה וגמל בע"מ
מיטב גמל ופנסיה בע"מ
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
** אין עדיין מספיק נתונים לדירוג
הנתונים מעודכנים ל־אוגוסט 2026
השוו בין קרנות פנסיה חדשות ומסלולים פעילים לפי תשואות, דירוג ודמי ניהול מהפקדות ומהצבירה.
115 קרנות ב־15 מסלולים
| שם הקרן | 12 חודשים | 3 שנים (תשואה מצטברת) | 5 שנים (תשואה מצטברת) | דירוג | דמי ניהול מהפקדות | דמי ניהול מהצבירה | הצטרפות |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| הפניקס פנסיה מקיפה אג"ח סחירהפניקס פנסיה וגמל בע"מ | 9.70% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 1.53% | 0.14% | לאתר הגוף |
| הראל פנסיה אג"ח סחירהראל פנסיה וגמל בע"מ | 5.87% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 1.47% | 0.16% | לאתר הגוף |
| כלל פנסיה אג"ח סחירכלל פנסיה וגמל בע"מ | 5.74% |
** אין עדיין מספיק נתונים לדירוג
הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
מקור: PensionNet — המאגר הרשמי
| אין נתון |
| אין נתון |
| אין נתון** |
| 1.52% | 0.14% |
| לאתר הגוף |
| מור פנסיה מקיפה מתמחים באפיקי השקעה סחירים אג"ח סחירמור גמל ופנסיה בע"מ | 6.27% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 1.05% | 0.19% | לאתר הגוף |
|---|
| מיטב פנסיה מקיפה אג"ח סחירמיטב גמל ופנסיה בע"מ | -3.38% | אין נתון | אין נתון | אין נתון** | 1.25% | 0.11% | לאתר הגוף |
|---|
| ממוצע השוק | 4.84% | אין נתון | אין נתון | 1.36% | 0.15% |
|---|
| דמי ניהול מהפקדות | דמי ניהול מהצבירה |
|---|
| הצטרפות |
|---|
| מנורה מבטחים פנסיה אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | 7.37% | 23.67% | 36.54% | 1.73% | 0.15% | לאתר הגוף | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ממוצע השוק | 6.09% | 21.82% | 27.69% | 1.44% | 0.15% |
כלל פנסיה וגמל בע"מ
מור גמל ופנסיה בע"מ
מיטב גמל ופנסיה בע"מ
** אין עדיין מספיק נתונים לדירוג
מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
הנתונים מעודכנים ל־אוגוסט 2026
השוו בין מסלולי חיסכון לכל ילד לפי תשואות, דמי ניהול, מדד שארפ, היקף נכסים ודירוג בתוך אותו מסלול.
41 קופות ב־7 מסלולים
| שם הקופה | 12 חודשים | 3 שנים (תשואה מצטברת) | 5 שנים (תשואה מצטברת) | דירוג | דמי ניהול | שארפמדד שארפ מודד את התשואה ביחס לסיכון. ככל שהוא גבוה יותר, התשואה טובה יותר ביחס לתנודתיות | נכסים (מ׳ ₪) | הצטרפות |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| הפניקס חיסכון לילד- שריעההפניקס פנסיה וגמל בע"מ | 12.72% | 40.89% | 59.15% | 0.00% | 0.85 | 88.21 | לאתר הגוף | |
| מור חיסכון לילד - שריעהמור גמל ופנסיה בע"מ | 0.68% | 3.02% | 17.17% | 0.00% | -0.15 | 19.52 | לאתר הגוף | |
| ממוצע השוק | 6.70% |
הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
מקור: GemelNet — המאגר הרשמי
הנתונים מעודכנים ל־אוגוסט 2026
השוו בין קופות גמל לפי תשואות, דמי ניהול, מדד שארפ, היקף נכסים ודירוג בתוך אותו מסלול.
180 קופות ב־20 מסלולים
| שם הקופה | 12 חודשים | 3 שנים (תשואה מצטברת) | 5 שנים (תשואה מצטברת) | דירוג | דמי ניהול | שארפמדד שארפ מודד את התשואה ביחס לסיכון. ככל שהוא גבוה יותר, התשואה טובה יותר ביחס לתנודתיות | נכסים (מ׳ ₪) | הצטרפות |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל מסלול לבני 50 עד 60אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | 13.06% | 44.48% | 53.61% | 0.58% | 1.03 | 631.00 | לאתר הגוף | |
| מיטב גמל לבני 50 עד 60מיטב גמל ופנסיה בע"מ | 13.05% | 42.96% | 47.42% | 0.53% | 1.11 | 25,546.75 | לאתר הגוף | |
אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
מקור: GemelNet — המאגר הרשמי
הנתונים מעודכנים ל־אוגוסט 2026
השוו בין קרנות השתלמות לפי תשואות, דמי ניהול, מדד שארפ, היקף נכסים ודירוג בתוך אותו מסלול.
153 קרנות ב־15 מסלולים
| שם הקרן | 12 חודשים | 3 שנים (תשואה מצטברת) | 5 שנים (תשואה מצטברת) | דירוג | דמי ניהול | שארפמדד שארפ מודד את התשואה ביחס לסיכון. ככל שהוא גבוה יותר, התשואה טובה יותר ביחס לתנודתיות | נכסים (מ׳ ₪) | הצטרפות |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| אלטשולר שחם השתלמות אג"ח ממשלותאלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | 5.13% | 15.50% | 15.90% | 0.70% | 0.07 | 204.55 | לאתר הגוף | |
| מיטב השתלמות אג"ח ממשלותמיטב גמל ופנסיה בע"מ | 4.55% | 15.21% | 15.39% | 0.62% | 0.02 | 185.99 | לאתר הגוף | |
| אנליסט השתלמות אג"ח ממשלות |
אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
מקור: GemelNet — המאגר הרשמי
| 21.96% |
| 38.16% |
| 0.00% | 0.35 | 53.86 |
| דמי ניהול | שארפמדד שארפ מודד את התשואה ביחס לסיכון. ככל שהוא גבוה יותר, התשואה טובה יותר ביחס לתנודתיות | נכסים (מ׳ ₪) |
|---|
| הצטרפות |
|---|
| מור חיסכון לילד - הלכהמור גמל ופנסיה בע"מ | 21.32% | 67.92% | 71.95% | 0.01% | 1.22 | 138.21 | לאתר הגוף | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| הראל חיסכון לילד - הלכההראל פנסיה וגמל בע"מ | 19.88% | 49.47% | 51.83% | 0.01% | 1.04 | 3,119.60 | לאתר הגוף | |
| אינפיניטי חיסכון לילד - הלכהאינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | 10.28% | 40.25% | 53.75% | 0.00% | 0.80 | 799.29 | לאתר הגוף | |
| מגדל חסכון לילד - הלכהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | 12.48% | 38.20% | 38.00% | 0.01% | 0.88 | 153.39 | לאתר הגוף | |
| ממוצע השוק | 13.02% | 40.31% | 42.29% | 0.01% | 0.80 | 685.44 |
מור גמל ופנסיה בע"מ
מור גמל ופנסיה בע"מ
הראל פנסיה וגמל בע"מ
אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
| 14.93% |
| 43.27% |
| 43.75% |
| 0.49% | 1.04 | 5,900.90 |
| לאתר הגוף |
| הפניקס גמל מסלול לבני 50 עד 60הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | 12.63% | 42.94% | 45.15% | 0.60% | 1.06 | 9,754.02 | לאתר הגוף |
|---|
| אנליסט מסלולית קופת גמל - מסלול לבני 50-60אנליסט קופות גמל בע"מ | 11.76% | 40.56% | 45.22% | 0.60% | 0.97 | 8,111.54 | לאתר הגוף |
|---|
| מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 50 עד 60מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | 13.16% | 40.56% | 44.14% | 0.49% | 1.05 | 5,228.79 | לאתר הגוף |
|---|
| ממוצע השוק | 12.54% | 40.26% | 43.98% | 0.57% | 1.00 | 10,144.89 |
|---|
מיטב גמל ופנסיה בע"מ
כלל פנסיה וגמל בע"מ
הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
אנליסט קופות גמל בע"מ
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
| 5.81% |
| 15.24% |
| 10.66% |
| 0.58% | -0.16 | 66.70 |
| לאתר הגוף |
| אינפיניטי השתלמות אג"ח ממשלותאינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | 4.96% | 13.24% | 9.19% | 0.35% | -0.41 | 51.53 | לאתר הגוף |
|---|
| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח ממשלותילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | 4.62% | 12.09% | 7.56% | 0.70% | -0.49 | 135.23 | לאתר הגוף |
|---|
| מגדל השתלמות מסלול אג"ח ממשלותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | 3.90% | 10.82% | 3.59% | 0.61% | -0.56 | 136.90 | לאתר הגוף |
|---|
| ממוצע השוק | 4.83% | 13.68% | 10.38% | 0.59% | -0.25 | 130.15 |
|---|
מיטב גמל ופנסיה בע"מ
אנליסט קופות גמל בע"מ
אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ